Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych vom Leirbagland serdecznie wita wszystkich Gości na stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Owczarkami Niemieckimi!
Choose your language:

"   Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu   - WOODROW WILSON

O NAS

HODOWLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUWOGŁOSYCH VOM LEIRBAGLAND

 

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

O NAS - OWCZARKI NIEMIECKIE DŁUGOWŁOSE

JEDYNA TAKA HODOWLA ♥

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodym małżeństwem. Oboje wychowaliśmy się wśród zwierząt, oboje wierzymy, że to od naszych braci mniejszych możemy się nauczyć tego, co najważniejsze. Idziemy przez nasze dorosłe życie w komitywie czterech nóg, dwudziestu czterech łap (oprócz psów mamy jeszcze dwa koty) i mnóstwa małych łapiątek, które od czasu do czasu goszczą w naszym życiu i które wychowujemy z myślą o ich przyszłych domach.

Obydwoje pracujemy w świecie reklamy, fotografujemy, a każdą wolną chwilę poświęcamy naszym
dziewczynom i ich brzdącom. Mieszkamy w małej miejscowości w okolicach Warszawy, z dużym terenami, na których psy mogą się wyhasać. Od początku, od pierwszych rozmów i wyobrażania sobie vom Leirbagland w naszych głowach, wiedzieliśmy, że nie będzie u nas miejsca na kojce, klatki i budy, że chcemy stworzyć dla naszych zwierząt oraz ich dzieci prawdziwy dom, nie bezosobową hodowlę.

Co jest dla nas ważne?

vom Leirbagland to hodowla owczarków niemieckich długowłosych na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie psy, które zostają u nas rodzicami spełniają niemieckie wymogi hodowlane - posiadają prześwietlenia stawów biodrowych oraz łokciowych, potwierdzone DNA i niemieckie licencje hodowlane. Ale… No właśnie, ale… Ale to nie wszystko. Nasze psy to nie jest tylko materiał hodowlany, to nasi przyjaciele. To członkowie rodziny, którzy dzielą z nami każdy dzień, śpią z nami w łóżku, gotują z nami posiłki (zapewne nie do końca bezinteresownie ;)), są codziennym oparciem i niewyczerpanym źródłem radości. Nikt tak jak one nie potrafi nas rozśmieszyć, rozczulić czy pocieszyć. Nie wyobrażamy sobie, aby przyjmować nowych członków hodowli kosztem psów chorych lub emerytów. Każdy z naszych psów zostaje z nami do końca i ma najlepsze warunki, jakie jesteśmy mu w stanie zapewnić. Mioty miewamy tylko wtedy, kiedy wiemy, że psia mama i my jesteśmy na to gotowi. Kiedy trzeba odebrać poród i zaopiekować się świeżo upieczoną rodzinką bierzemy „macierzyńskie” i „tacierzyńskie” w naszych regularnych pracach. Pojawienie się szczeniąt to dla nas zawsze wyjątkowa chwila, dlatego chcemy, aby maluchy miały nasz czas na wyłączność (z krótkimi przerwami na czas dla mamy i ciotek :)). Bardzo dbamy o ich poczucie bezpieczeństwa, ale też od początku socjalizujemy je, zapewniamy im styczność z naszymi gośćmi, kotami, dziećmi. Dzięki temu nasze szczenięta to odważne, zrównoważone, otwarte stworzenia, które nie mają problemów z odnalezieniem się w nowym otoczeniu. Nasi Nabywcy odwdzięczają się za ogrom naszej pracy – ich opowieści o tym, jak
psiaki radzą sobie w dalszym życiu to dla nas najlepsza nagroda.

Kilka ważnych informacji o naszej hodowli.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce pod patronatem FCI. Założycielki naszej hodowli sprowadzone są z ojczystego kraju rasy, po czołowych psach świata. Wszystkie dopuszczone do rozrodu psy w naszej hodowli spełniają niemieckie wymogi hodowlane, a przyszli ojcowie są skrupulatnie dobierani. Wszystkie nasze psy są pod stałą opieką wspaniałego zespołu lekarzy z Centrum Zdrowia Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, na co dzień karmimy je karmą najlepszej jakości. Szczenięta otrzymują metryki, książeczki zdrowia, wyprawki (obrandowane dokumenty, kocyk, zabawkę i karmę). Nabywcy naszych maluchów mogą liczyć na stały kontakt – zawsze chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą.

Jaki mamy cel?

Naszym celem jest powołanie na świat szczeniąt, które będą doskonałymi towarzyszami na życie. Psów zrównoważonych psychicznie, harmonijnie towarzyszących swoim opiekunom, również rodzinom z małymi dziećmi. Inwestujemy w opiekę nad matkami szczeniąt oraz nimi samymi, bo wiemy, że psy wychowane w dobrych warunkach to szczęśliwe psy. Ale przede wszystkim zależy nam, aby każde szczenię, które urodziło się z naszej ręki odnalazło swoich ludzi, członków swojej nowej rodziny.

Wiemy, że tysiąc słów nie powie tyle, co obrazek. Dlatego kliknij i zobacz, jak szczęśliwe są nasze psiaki.

 

HISTORIA HODOWLI

    Historia naszej hodowli zaczęła się w 2007 roku, kiedy przyjechała do nas pierwsza suczka sprowadzona z Niemiec - ISA zur Worringer Rheinaue, córka QUANTUM'a vom Fiemereck. Isa wprowadziła nas w świat wystaw, szkoleń i hodowli psów, jednak nie została użyta jako suka hodowlana. Rok później sprowadziliśmy kolejną suczkę, również z Niemiec, XANDORA vom Fichtenschlag. Jest długo szukaną przez nas suczką z linii LARUS'a von Batu. Xandora została pierwszą suką hodowlaną w naszej hodowli, przyniosła nam wiele chluby i sukcesów wystawowych. W roku 2010 dołączyła do stada córka słynnego VEGAS'a du Haut Mansard piękna TWILIGHT vom Messina, która niestety, tak jak Isa nie została użyta w naszej hodowli. Nie zrezygnowaliśmy z marzenia o posiadaniu w hodowli córki Vegasa i rok później sprowadziliśmy SUNSHINE vom Frankengold. W tym samym roku przyszedł również kres naszych poszukiwań suczki z linii FURBO degli Achei, bo trafiła do nas USCHI vom Grafenbrunn, córka FULZa di Zenevredo. W 2014 roku na świat przyszły pierwsze szczenięta z naszym przydomkiem vom Leirbagland, które przynoszą nam wiele radości, odnosząc sukcesy na wystawach oraz w szkoleniach. W 2015 roku nasza hodowla powiększyła się o kolejnego członka rodziny, bo przyjechała do nas YIN vom Frankengold, córka DESPERADOSa vom Pendler i GALINY vom Frankengold, prowadząca linię VEGASa du Haut Mansard, REMO vom Fichtenschlag oraz Butjenter Land. W 2016 roku do naszej hodowli dołączyła córka GROOViego di Casa Massarelli - HOPE vom Lübzer Eldetal, która okazała się przepiękna suczką i przyniosła nam wiele radości z powodu jej sukcesów wystawowych - błyskawicznie ukończyła tytuł Młodzieżowego Championa Polski oraz została Młodzieżowym Zwycięzcą Europy! W tym samym roku w naszej hodowli zdecydowaliśmy się pozostawić córkę YIN vom Frankengold i ZITANa vom Repitition - EXCELLENT GIRL vom Leirbagland.

 

JAKA JEST NASZA HODOWLA?

Czyli co nas wyróżnia i dlaczego warto wybrać psy właśnie od nas.

 

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

PEŁNA MIŁOŚCI - nasze psy to nasi najlepsi przyjaciele, więc nie wyobrażamy ich sobie w kojcach.. Mają u nas pełen ciepła i miłości dom. I właśnie takich domów szukamy dla szczeniąt, które wychowujemy.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

PEŁNA SZACUNKU - bo wierzymy, że psy wychowane w szacunku, czują się bezpieczne. Są silne, stabilne emocjonalnie i znakomicie radzą sobie w dalszym życiu – niezależnie od tego czy to życie to zdobywanie tytułów na psich wystawach czy też po prostu bieganie z Panem po lesie.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

OTWARTA - Bo wierzymy, że pies niewolnik nie urodzi i nie wychowa szczęśliwych, zdrowych szczeniąt. A tylko takie psy wychowujemy. Szczęśliwe. Przekonane o własnym bezpieczeństwie. I otwarte na to, co przeniesie im dalsze życie.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

ZRÓWNOWAŻONA - Nie zapominamy o samopoczuciu naszych psów i naturalnym cyklu ich życia. Na szczenięta decydujemy się tylko wtedy, kiedy mama jest gotowa. Maluchy mogą liczyć na naszą ciągłą obecność. A starsze i chore psy – na naszą dozgonną wdzięczność za to, że z nami są i opiekę, kiedy tego potrzebują.

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

HODOWLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH WARSZAWA

Pieńków (Warszawa - woj. mazowieckie)         tel.: +48 665 631 405         e-mail: leirbagland@gmail.com

 

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU

 

HODOWLA NALEŻY DO:

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose     vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

Copyright © 2014 vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych. All right reserved. Design by MAGOODESIGN