Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych vom Leirbagland serdecznie wita wszystkich Gości na stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Owczarkami Niemieckimi!
Choose your language:

"   Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu - WOODROW WILSON

O RASIE

OWCZAREK NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY, OWCZARKI NIEMIECKE DŁUGOWŁOSE

 

OWCZAREK NIEMIECKI - O RASIE
HISTORIA RASY

W 1999 roku minęło 100 lat rasy owczarek niemiecki. A wszystko zaczęło się tak naprawdę 3 kwietnia 1899 roku kiedy to rotmistrz von Stephanitz i Artur Mayer jego przyjaciel byli na dużej ogólnokrajowej wystawie hodowlanej. Na wystawie tej uwagę oby Panów zwrócił pies średniej wielkości, płowo szary wyglądem przypominającym wilka. I choć obaj Panowie interesowali się rodzimymi owczarkami i doskonale znali ich użytkowość nigdy wcześniej nie spotkali tak doskonałego przedstawiciela. Był to typ pierwotnego canida - silny, sprężysty, wytrzymały i inteligentny. Pies który zwrócił ich uwagę wabił się HEKTOR Linksrhein. HEKTOR był owczarkiem pracującym o dużych zdolnościach i pomimo wilczego wyglądu posiadał pasję aby służyć człowiekowi. 

 

OWCZAREK NIEMIECKI - O RASIE
WZORZEC RASY

Zgodnie z oficjalną dokumentacją  Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V. (Stowarzyszenie Owczarka Niemieckiego, w skrócie   "SV"), z siedzibą w Augsburgu, w Niemczech, członek Verband für das Deutsche Hundewesen (VDH), jest depozytariuszem wzorca  owczarka niemieckiego. Wzorzec ten, powstały na podstawie propozycji, których autorami byli A. Meyer i Max von Stephanitz,  przyjęty został na pierwszym Zgromadzeniu Ogólnym SV we Frankfurcie nad Menem 20 września 1899 roku. Kolejne zmiany wprowadzone zostały na 6 Zgromadzeniu 28 lipca 1901 roku, 23 Zgromadzeniu 17 września 1909 roku w Kolonii, posiedzeniu Komitetu Wykonawczego (Zarządu) i Komitetu Doradczego w Wiesbaden 5 września 1930 roku, oraz na posiedzeniu Komisji Hodowlanej i Komitetu Wykonawczego  25 marca 1961.

 

OWCZAREK NIEMIECKI - O RASIE
BILBIOTEKA

W dziale biblioteka zamieszczać bedziemy wszelkie informacje na temat postępowania ze szczenięciem, jego wychowania, żywienia, szkolenia i dalszego postępowania z psem. Poruszane będą również tematy hodowlane, wykaz kryć SV, wyniki Wystawy Światowej BSZS itd.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

HODOWLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH WARSZAWA

Pieńków (Warszawa - woj. mazowieckie)         tel.: +48 665 631 405         e-mail: leirbagland@gmail.com

 

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU

 

HODOWLA NALEŻY DO:

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose     vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

Copyright © 2014 vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych. All right reserved. Design by MAGOODESIGN