Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych vom Leirbagland serdecznie wita wszystkich Gości na stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Owczarkami Niemieckimi!
Choose your language:

"   Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu   - WOODROW WILSON

O NAS

HODOWLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUWOGŁOSYCH VOM LEIRBAGLAND

 

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

O NAS - OWCZARKI NIEMIECKIE DŁUGOWŁOSE

    Jesteśmy młodymi ludźmi, dla których hodowla jest największą pasją, poświęcamy jej mnóstwo czasu
i energii, śmiało można rzecz, że nawet życie. Mieszkamy w małej miejscowości niedaleko Warszawy, nasze psy mają do dyspozycji swoje wybiegi, duże podwórko, hektarowe łąki, pobliski las do spacerów, a także rzekę do kąpieli, które ubóstwiają. Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się hodowlą, która może poszczycić się psami
o doskonałym zapleczu genetycznym i exterierze oraz licznymi osiągnięciami wystawowymi. Priorytetem naszej hodowli jest szczęście naszych psów. Są one naszymi przyjaciółmi i członkami rodziny, pozwalają nam realizować naszą pasję, dlatego czujemy się zobowiązani do zapewnienia im, jak najlepszych warunków codziennego życia.

   Aktualnie w hodowli mamy jedną sukę hodowlana, sprowadzoną z ojczystego kraju rasy, z którą bierzemy udział w dużej ilości wystaw oraz szkoleń w zakresie posłuszeństwa (BH) i obrony (IPO).

    Szczenięta w naszej hodowli przychodzą na świat w momencie, kiedy jesteśmy w stanie zapewnić maluchom odpowiednią opiekę oraz czas na wychowanie. Każda z naszych suczek rodzi swoje szczenięta tylko raz w roku, a każde skojarzenie jest skrupulatnie przemyślane. Nasze szczenięta przychodzą na świat i wychowują w domu, uczestniczą w codziennym życiu. Od urodzenia mają kontakt z dziećmi oraz innymi zwierzętami. Przez cały okres ich dorastania w hodowli dostarczamy im niezbędnych bodźców, które pozwalają im prawidłowo się rozwijać i poznać świat. Szczenięta są otoczone miłością i troskliwą opieką z naszej strony, a także są pod stałą opieką lekarza weterynarii. Wszystko to ma znaczący wpływ na ich psychikę i rozwój. Mamy stały kontakt z Właścicielami naszych szczeniąt, organizujemy spotkania rodzinne, służymy radą i pomocą w szkoleniu, wystawach oraz hodowli.

   Wszystkich zainteresowanych bliższym poznaniem naszych psów zapraszamy do działu galeria, gdzie zamieszczamy fotografie naszych milusińskich, szczeniąt z naszej hodowli oraz zdjęcia z codziennego życia naszej hodowli.

    Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce,  który jest członkiem Fédération Cynologique Internationale. Należymy również do niemieckiego Klubu Owczarka Niemieckiego - Verein für Deutsche Schäferhunde (SV). Nasze psy karmione są suchą karmą (m. in. Luposan, Marp, Fish4Dog, Farrado, Markus Mühle, Lukullus) oraz świeżym mięsem. Są pod stałą opieką wspaniałego zespołu lekarzy weterynarii  z Centrum Zdrowia Zwierząt Marty i Dariusza Traczyk w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

HISTORIA HODOWLI

    Historia naszej hodowli zaczęła się w 2007 roku, kiedy przyjechała do nas pierwsza suczka sprowadzona z Niemiec - ISA zur Worringer Rheinaue, córka QUANTUM'a vom Fiemereck. Isa wprowadziła nas w świat wystaw, szkoleń i hodowli psów, jednak nie została użyta jako suka hodowlana. Rok później sprowadziliśmy kolejną suczkę, również z Niemiec, XANDORA vom Fichtenschlag. Jest długo szukaną przez nas suczką z linii LARUS'a von Batu. Xandora została pierwszą suką hodowlaną w naszej hodowli, przyniosła nam wiele chluby i sukcesów wystawowych. W roku 2010 dołączyła do stada córka słynnego VEGAS'a du Haut Mansard piękna TWILIGHT vom Messina, która niestety, tak jak Isa nie została użyta w naszej hodowli. Nie zrezygnowaliśmy z marzenia o posiadaniu w hodowli córki Vegasa i rok później sprowadziliśmy SUNSHINE vom Frankengold. W tym samym roku przyszedł również kres naszych poszukiwań suczki z linii FURBO degli Achei, bo trafiła do nas USCHI vom Grafenbrunn, córka FULZa di Zenevredo. W 2014 roku na świat przyszły pierwsze szczenięta z naszym przydomkiem vom Leirbagland, które przynoszą nam wiele radości, odnosząc sukcesy na wystawach oraz w szkoleniach. W 2015 roku nasza hodowla powiększyła się o kolejnego członka rodziny, bo przyjechała do nas YIN vom Frankengold, córka DESPERADOSa vom Pendler i GALINY vom Frankengold, prowadząca linię VEGASa du Haut Mansard, REMO vom Fichtenschlag oraz Butjenter Land. Pokładamy w Yin duże nadzieje, ale wszystko w swoim czasie :) Oprócz psów w naszym domu mieszka również mały książe - kot perski D'PRINCE IS MINE Kocilla*PL, który dzielnie znosi towarzystwo naszych dziewczyn i ich potomstwa.

 

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose     vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose     vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

ISA zur Worringer Rheinaue
TWILIGHT vom Messina
D'PRINCE IS MINE Kocilla*PL

 

JAKA JEST NASZA HODOWLA?

 

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

PRZEZNACZONA - nigdy nie zastanawialiśmy się jakiej rasy psów hodowlę chcielibyśmy prowadzić, nigdy nie przeglądaliśmy książek czy stron w Internecie, by wybrać rasę dla naszej rodziny odpowiednią. Nigdy nie wybraliśmy Owczarków, bo były "modne", czy dlatego, że są uważane za najinteligentniejsze psy na świecie. Owczarki były w naszych sercach od zawsze, hodowla to nie kwestia wyboru, a przeznaczenia. Nasze życie zawsze dostosowywaliśmy do Owczarków, a nie rasę psa do naszego trybu życia.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

ZRODZONA Z PASJI - w naszych psach nie widzimy sposobu na zarobek, są naszymi przyjaciółmi, członkami naszej rodziny. Hodowla to nasze hobby, spełnione marzenie. Nasze psy nie są trzymane w kojcach - posiadają wybiegi, codziennie korzystają z dużego podwórka, jednak mieszkają z nami w domu, bo tu jest miejsce prawdziwego przyjaciela. Tak jak przystało na członka rodziny, także podróżują z nami.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

ZAPLANOWANA - u nas nic nie dzieje się przypadkiem. Nasze psy pochodzą z najlepszych niemieckich hodowli, z wyszukanych i cenionych przez nas skojarzeń i linii hodowlanych. Do kryć szukamy psów, spełniających najwyższe wymogi hodowlane, które w połączeniu z naszymi suczkami pozwolą otrzymać szczenięta lepsze od rodziców pod względem charakteru i anatomii. Zawsze dążymy do naszego celu, nigdy się nie poddajemy - nawet przy niepowodzeniach.

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

PEŁNA MIŁOŚCI - bardzo ważnym aspektem hodowli jest dla nas uczciwość - nasza hodowla, to nasze hobby, codziennie wkładamy w nią ogrom pracy, zaangażowania, emocji, dlatego pragniemy by nasze szczenięta w przyszłych domach dostawały tyle samo, a nawet więcej miłości od swoich Właścicieli Służymy radą i pomocą przy wyborze pupila, jak również przy późniejszym wychowaniu, wystawianiu i szkoleniu.

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

HODOWLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH WARSZAWA

Pieńków (Warszawa - woj. mazowieckie)         tel.: +48 665 631 405         e-mail: leirbagland@gmail.com

 

ZOBACZ MAPĘ DOJAZDU

 

HODOWLA NALEŻY DO:

vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose     vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych, Owczarki Niemieckie Długowłose

Copyright © 2014 vom Leirbagland, hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych. All right reserved. Design by MAGOODESIGN